Balustrady szklane

BALUSTRADY SZKLANE      |      ŚCIANY SZKLANE       |       ZABUDOWY SZKLANE       |       KABINY PRYSZNICOWE       |       DRZWI SZKLANE

Balustrady szklane

balustrady szklane

Nasza firma jest jednym z wiodących dostawców balustrad szklanych. To nowoczesne i estetyczne rozwiązanie o wiele atrakcyjniejsze od słupków ze stali nierdzewnej. Nasze balustrady zakładamy w domach, biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Szklane balustrady nadają nowy blask schodom , a całemu wnętrzu reprezentacyjny charakter. Szkło daje się świetnie komponować z drewnem i kamieniem, dlatego chętnie korzystają z niego najlepsi architekci.

Nasze balustrady szklane to gwarancja trwałości i najwyższej jakości. Produkujemy je ze szkła hartowanego najczęściej 12mm float oraz hartowane laminowane z folią PVB. Szkło to zapewnia bezpieczne użytkowanie balustrad – dwie tafle szkła hartowanego sklejone ze sobą folią w warunkach wysokiej temperaturze i ciśnienia. Gdyby któraś z tafli uległa rozbiciu – szkło pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, nie stwarzając żadnego ryzyka dla ludzi.

Bazujemy na systemie punktowych mocowań. Dzięki zastosowaniu naszych autorskich rozwiązań dysponujemy dużą elastycznością przy projektowaniu balustrad, a co za tym idzie spełniamy oczekiwania Klienta. To bardzo ważne, gdyż jak wiadomo, schody nie zawsze są odpowiednio przygotowane pod montaż balustrady szklanej. Odpowiednia płaszczyzna boku schodów jest bardzo istotna do uzyskania finalnego efektu po zamontowaniu balustrady. Dlatego dobrze skonsultować się z nami już na etapie montażu schodów w celu uniknięcia niepotrzebnych przeróbek w późniejszym etapie wykańczania wnętrza.

Możemy zainstalować także pochwyt nakładany na szklaną balustradę lub też montowany obok. Takie praktyczne rozwiązanie pozwala zachować należytą czystość szklanych elementów balustrady. Mamy do zaoferowania drewniane, jak również stalowe pochwyty o okrągłym lub prostokątnym kształcie.

Szklane zabudowy

balustrady szklane

Szkło jest wdzięcznym materiałem i coraz bardziej popularnym, trudno wyobrazić sobie nowoczesne wnętrze w dzisiejszych czasach bez szklanych elementów takich jak ściany szklane,

ściany działowe ze szkła, panele szklane, różnego rodzaju przeszklenia ze szkła hartowanego, witryny sklepowe, balustrady szklane, panele ze szkła lakierowanego, daszki szklane.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i oryginalnemu wzornictwu okuć do szkła, nasze szklane zabudowy pozwalają na praktycznie nieograniczone zastosowanie w biurach, obiektach użyteczności publicznej, domach i mieszkaniach prywatnych oraz wszędzie tam gdzie wymaga się od wnętrza odrobinę elegancji i nowoczesnego wyglądu .

Jesteśmy gotowi podjąć się każdego wyzwania, wykonujemy także nietypowe realizacje dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Zabudowy ze szkła to nasza specjalność.

 

Ściany szklane

szklane balustardy

Firma Vizjo wykonuje profesjonalne szklane ściany składane i stałe ściany szklane. Prowadzimy realizację od pomiaru poprzez projekt po kompleksowy montaż wykonywany przez wykwalifikowanych monterów konstrukcji szklanych.

Szklane ściany składane dzięki zastosowaniu wysokiej jakości systemów, Włoskiego producenta firmy Masca. Panelowa konstrukcja ściany umożliwia szybkie i łatwe składanie szklanych paneli.

Junior - system niezależnych skrzydeł szklanych, poruszających się po górnej prowadnicy. Panele są przesuwane do specjalnie zaprojektowanego parkingu, który może być ustawiony prostopadle lub równolegle do szyny jezdnej, w miejscu nie utrudniającym korzystania z pomieszczenia. Nieograniczona liczba paneli sprawia, że możemy dzielić naprawdę duże przestrzenie, okucia mogą być wykończone w aluminium lub stali nierdzewnej. Szkło jakie wykorzystujemy przy tego typu zabudowach to 12mm lub 10mm hartowane na specjalne życzenie klienta możemy wykonać laminowane hartowane szkło o zwiększonym współczynniku bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy dzielić i zabudowywać: ogrody zimowe, witryny sklepowe, sale konferencyjne, bankietowe, wszędzie tam gdzie szybko i łatwo potrzebujemy wygospodarować dodatkowe pomieszczenia, bez konieczności dzielenia na stałe.

Szklane ściany stałe wykonane z pojedynczych tafli szklanych z możliwością zastosowania szklanych drzwi pojedynczych lub podwójnych drzwi szklanych, wahadłowych oraz jednostronnych. Dzięki zastosowaniu samozamykacza podłogowego stają się estetycznym i wygodnym rozwiązaniem w szklanych ścianach działowych. W skład systemu wchodzi wiele elementów łączących poszczególne tafle ze sobą, dzięki którym jesteśmy wstanie stworzyć bardzo dużo konfiguracji szklanych ścian. Drzwi szklane mogą być umieszczone na boku lub środku ściany w zależności od preferencji klienta.

Kabiny prysznicowe

balustrady

W naszej ofercie znajdą Państwo również kabiny prysznicowe. Bogaty asortyment okuć sprawia, że w elegancki i prosty sposób łazienka zyskuje przestrzeń. Dzięki zastosowaniu punktowych mocowań i zawiasów eliminujemy ramy oraz listwy wykorzystywane w tradycyjnej zabudowie prysznicowej. Wszędzie tam gdzie są listwy zbiera się kamień i osad, które trudno czyścić, nasze rozwiązania bazują na wymiennych uszczelkach, wykonane z przezroczystego tworzywa po kilku latach można wymienić przywracając szklanej kabinie stan sprzed używalności.

Zastosowanie jest ogromne od prostych rozwiązań ułatwiających życie np. parawan nawannowy, który może być wykonany z pojedynczej tafli szkła montowanej na stałe lub składany na ścianę nie zabierając dodatkowego miejsca. Większe drzwi prysznicowe montowane do ściany zamykające i uszczelniające wcześniej przygotowane wnęki prysznicowe. Bardziej skomplikowane kabiny prysznicowe, składające się z kilku elementów szklanych tworzące zabudowy prysznicowe. Możemy zabudować każdą przestrzeń łazienki pod różnymi kątami, bardzo praktyczne jest też wyłożenie ściany w prysznicu szkłem lakierowanym-ułatwiając czyszczenie a jednocześnie sprawia, że łazienka nabiera ekskluzywnego wyglądu. Na specjalne życzenie klientów możemy wykonać kolorową grafikę na szkle, dzięki wykorzystaniu technologi bezpośredniego druku na szkle możemy każde zdjęcie, widok, czy też inny obraz przenieść na taflę szklaną tworząc niepowtarzalny charakter wnętrza.

Drzwi szklane

szklane

Czy nowoczesne mieszkanie lub dom może istnieć bez drzwi? Mamy do zaoferowania szklane drzwi, eleganckie a zarazem proste rozwiązania nie zabierające cennej przestrzeni. Zastosowanie szkła pozawala na zwiększenie atrakcyjności wnętrza a dzięki zastosowaniu szkła satynowego pozwala zapewnić prywatność domownikom, dodatkowo przepuszczające światło słoneczne, którego często brakuje w domach po zastosowaniu tradycyjnego skrzydła drzwiowego. W naszej ofercie znajdą Państwo szklane drzwi uchylne montowane w drewnianej ościeżnicy, którą przygotujemy w dowolnym wykończeniu-lakierowane na dowolny kolor lub też fornirowane. Szklane drzwi można montować także bezpośrednio do otworu bez futryny, trzeba tylko przygotować wcześniej odpowiednio otwór drzwiowy. W biurach i wszędzie tam gdzie często korzysta się z drzwi polecamy drzwi szklane z samozamykaczem podłogowym to praktyczne rozwiązanie pozawala na wahadłowe korzystanie z drzwi, po prostu przechodzimy i zapominamy o drzwiach, które same wrócą na pozycję, okucia tego typu są praktycznie niezniszczalne i pozwolą na długoletnie korzystanie z zainstalowanych drzwi bez zbędnych usterek.

Kolejną grupą są szklane drzwi przesuwne - pozwalają wykorzystać przestrzeń w 100%! Są eleganckim uzupełnieniem wnętrza niewątpliwie przyciągającym uwagę. Duży wybór systemów przesuwnych pozwala na dostosowanie się do potrzeb klienta. Podstawowy system przesuwny składa się z szyny jezdnej mocowanej do sufitu lub ściany, w której poruszają się wózki z taflą szklaną, na dole poza światłem przejścia montowana jest prowadnica trzymająca szkło w odpowiedniej pozycji. Szyna jezdna może być ukryta poprzez maskownicę systemową wykończoną w kolorze aluminium anodowanego lub stali szczotkowanej. Jeśli potrzebują Państwo czegoś naprawdę nowoczesnego i ekskluzywnego mamy w ofercie system przesuwny na rurze, cały mechanizm jest widoczny a tafla szklana jest podwieszona na rolkach jeżdżących po rurze. Całość pracuje bardzo cicho i płynnie dodatkowo zwiększając atrakcyjność tego systemu.